Sezon 2017/2018

Sezon 2017/2018
04/18/18

    W dniu  14 kwietnia 2018 r. po raz kolejny w siłowni Akademickiego Centrum Sportu Politechniki Białostockiej odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Trójboju Siłowym Klasycznym. Zawody rozgrywane są w ramach Podlaskiej Akademickiej Ligi Międzyuczelnianej. Organizatorem wydarzenia był Klub Środowiskowy Akademickiego Związku Sportowego oraz Klub Uczelniany AZS Politechniki Białostockiej
    W zmaganiach brało udział 19 zawodników reprezentujących 3 uczelnie wyższe z regionu. W klasyfikacji drużynowej zawody wygrała  Politechnika Białostocka zdobywając  21 punktów przed Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku ( 19 pkt.) i Wyższą Szkołą Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku ( 12 pkt.). Na podkreślenie zasługuje udział w zawodach studentki UMwB Patrycji Guzy.
WYNIKI INDYWIDUALNE:

Imię nazwisko              Klub            Waga            Trójbój

1 Patrycja Guzy              UMB           51               185

Kategoria 59
1 Kamil Fryszkowski     UMB            59               300

Kategoria 66
1 Rafał Nazaruk          WSWFiT        66              462,5
2 Mariusz Natusiewicz UMB           66                455
3 Bartosz Kuc            WSWFiT          66                425

Kategoria 74
1 Andrzej Gołaszewski      PB           74                 405
2 Sebastian Kowalczuk     PB           74                 385
3 Adam Malesiński          UMB         74                 385
4 Damian Dobecki            UMB        74                 350

Kategoria 83
1 Jakub Popławski        WSWFiT       83               525
2 Tomasz Staszkiewicz   PB               83               445
3 Bartosz Grabowski       PB              83              445
4 Samuel Stróż               UMB            83                375


Kategoria 93
1 Karo Ohimora             UMB              93               520
2 Radosław Wierzbowski UMB          93              392,5
3 Dawid Leszczyński      PB                  93               345

Kategoria 105
1 Jerzy Kubajewski        PB               105            532,5
2 Mariusz Szerenos       PB               105            380

Kategoria 120
1 Patryk Naumowicz    PB                120              525
2 Jakub Zimnoch        UMB              120              485
3 Sebastian Juchnicki UMB              120             435

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

1. Politechnika Białostocka                             21  pkt.
2. Uniwersytet  Medyczny w Białymstoku     19 pkt.
3. Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego
          i Turystyki w Białymstoku                    12 pkt>

Sezon 2017/2018
04/03/18
PALM 2018 PŁYWANIE

W dniu 26 marca w obiektach Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Pływalnia Sportowa przy ulicy Włókienniczej odbyła się Podlaska Akademicka Liga Międzyuczelniana w Pływaniu Kobiet i Mężczyzn.
Drużyna Politechniki Białostockiej zajęła I miejsce w kategorii mężczyzn i III miejsce w kategorii kobiet.
Drużyna mężczyzn wystąpiła w składzie: Mateusz Kliza, Rafał Tymiński, Jakub Czygier, Michał Nowicki, Maciej Kowalewski, Daniel Semborski, Maciej Ciupa, Dominik Grzyb, Maciej Klimowicz.
Drużyna kobiet wystąpiła w składzie: Magdalena Kaczko, Izabela Barwicka, Paulina Dołęgiewicz, Martyna Kużdub, Weronika Piątek, Joanna Wawrzyniak.

Najlepsze wyniki indywidualnie:
Mężczyźni:
Mateusz Kliza ( I miejsce 50 metrów stylem klasycznym, II miejsce 100 metrów stylem zmiennym),
Rafał Tymiński ( I miejsce 50 metrów stylem dowolnym, II miejsce 50 metrów stylem motylkowym),
Jakub Czygier ( II miejsce 50 metrów stylem klasycznym, III miejsce 50 metrów stylem grzbietowym),
Michał Nowicki ( II miejsce 50 metrów stylem grzbietowym, III miejsce 100 metrów stylem zmiennym ),
Sztafeta 4x50 metrów stylem dowolnym (Mateusz Kliza, Rafał Tymiński, Maciej Kowalewski, Jakub Czygier) – I miejsce,
Sztafeta 4x50 metrów stylem zmiennym ( Michał Nowicki, Daniel Semborski, Maciej Ciupa, Dominik Grzyb ) – II miejsce.
Kobiety:
Magdalena Kaczko ( I miejsce 50 metrów stylem dowolnym, III miejsce 100 metrów stylem zmiennym ),
Izabela Barwicka ( II miejsce 50 metrów stylem klasycznym ),
Paulina Dołęgiewicz ( II miejsce 50 metrów stylem grzbietowym ),
Martyna Kużdub ( III miejsce 50 metrów stylem motylkowym ),
Sztafeta 4x50 metrów stylem zmiennym ( Magdalena Kaczko, Izabela Barwicka, Paulina Dołęgiewicz, Martyna Kużdub ) – I miejsce.

Trenerem drużyny jest mgr Dawid Szczerbiński   

Sezon 2017/2018
03/29/18
MISTRZOSTWA POLITECHNIKI W SIATKÓWCE

1. Zgłaszanie drużyn (min. 6 osób z jednego Wydziału) do 16.04.2018 do godz. 15 w sekretariacie SWFiS lub na adres: studium.wf@pb.edu.pl
2.Lista zawodników musi zawierać oprócz imion i nazwisk numery indeksów i nr. telefonu kapitana drużyny.
3. Spotkanie organizacyjne kapitanów odbędzie się  16.04.2018r (poniedziałek) o godz. 18.30 w sali gier ACS.
4.System rozgrywek zostanie ustalony na spotkaniu organizacyjnym.
5.Mecze będą rozgrywane w : 
   - poniedziałki    godz. 18.30  -  20 sala gier I
    - środy      godz. 17  - 20 sala gier II
                      godz. 18.30 - 20  sala gier I                                                                                                                                                           
6.Zwycięskie zespoły otrzymają pamiątkowe medale.
7.Dodatkowych informacji udziela trener sekcji siatkówki – mgr S. Piątkowski.

Sezon 2017/2018
03/28/18
AMP 2018 BADMINTON – PÓŁFINAŁ (PÓŁNOC)

W dniach 16 – 18 marca  drużyna sekcji badmintona KU AZS Politechniki Białostockiej wzięła udział w turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski w Badmintonie.  Zawody odbyły się w Łodzi. W turnieju wzięło udział 18zespołów.
Drużyna Politechniki Białostockiej zajęła II miejsce i uzyskała awans do turnieju finałowego, który w dniach 20 – 22 kwietnia odbędzie się w Łodzi.
Nasz zespół wystąpił w następującym składzie:

1.    Janowska Karolina   ( Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska )
2.    Konieczna Magda         ( Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska )
3.    Lenczewska Justyna     ( Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska )
     4.    Rybałt Julita                   ( Wydział Architektury )
     5.    Taraszkiewicz Maria     ( Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska )
6.    Baranowski Konrad      ( Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska )
     7.    Dąbrowski Maciej     ( Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska )
     8.    Sagun Tomasz( Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska )
     9.    Ziętek Dominik         (  Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska )

     Opiekunem drużyny jest mgr Dawid Szczerbiński   

Sezon 2017/2018
03/28/18

Sezon 2017/2018
02/20/18

Terminarz rozgrywek w piłce siatkowej kobiet

w roku akademickim 2017/2018.

 

RUNDA II

 

ZESPOŁY

DATA

GODZINA

MIEJSCE

UMB - UwB

08.03.2018

(Czwartek)

18.30

Hala UMB ul. Wołodyjowskiego  1

PB- WSWFiS

08.03.2018

(Czwartek)

18.30

Hala PB ul.Wiejska 41

UwB - WSWFiT

13.03.2018 ( Wtorek )

18.30

Hala UwB ul. Świerkowa 20a

PB  - UMB

15.03.2018 (Czwartek )

18.30

Hala PB ul.Wiejska 41

UwB - PB

20.03.2018 ( Wtorek)

18.30

Hala UwB ul. Świerkowa 20a

UMB - WSWFiT

21.03.2018

(Środa)

17.00

Sala gimnastyczna DS  nr 1 ul. Akademicka 3


Sezon 2017/2018
02/20/18

Terminarz rozgrywek w piłce siatkowej mężczyzn

w roku akademickim 2017/2018.

 

RUNDA II

 

ZESPOŁY

DATA

GODZINA

MIEJSCE

UwB - UMB

06.03.2018

(Wtorek)

18.30

Hala UwB ul. Świerkowa 20a

PB - WSWFiT

07.03.2018

(Środa)

18.30

Hala PB ul.Wiejska 41

PWSZ Suwałki – PB

12.03.2018

(Poniedziałek)

15.00

Hala OsiR ul. Wojska Polskiego 17

PWSZ Suwałki - UMB

12.03.2018

(Poniedziałek)

16.30

Hala OsiR ul. Wojska Polskiego 17

UwB - WSWFiT

13.03.2018

(Wtorek)

18.30

Hala UwB ul. Świerkowa 20a

UMB - PB

14.03.2018

(Środa)

18.30

Sala gimnastyczna DS  nr 1 ul. Akademicka 3

PB - UwB

21.03.2018

(Środa)

18.30

Hala PB ul.Wiejska 41

UMB - WSWFiT

21.03.2018

(Środa)

18.30

Sala gimnastyczna DS  nr 1 ul. Akademicka 3

PWSZ Suwałki - UwB

27.03.2018

(Wtorek)

15.00

Hala II LO w Suwałkach

ul. Tadeusza Kościuszki 36 (wejście na halę od

ul. Krótkiej)

PWSZ Suwałki - WSWFiT

27.03.2018

(Wtorek)

16.30

Hala II LO w Suwałkach

ul. Tadeusza Kościuszki 36 (wejście na halę od

ul. Krótkiej)


Sezon 2017/2018
10/06/17

Sezon 2017/2018
10/06/17
Terminy treningów
SEKCJI KLUBU UCZELNIANEGO AZS POLITECHNIKI BIAŁOSTOCKIEJ
W ROKU AKADEMICKIM 2017/2018

Judo – Trener  dr Piotr Klimowicz
(Hala ACS Politechniki Białostockiej)
Poniedziałek: 20:00 – 21:30
Środa: 20:00 – 21:30

Koszykówka Kobiet – Trener mgr Dawid Szczerbiński (mail: d.szczerbinski@pb.edu.pl)
(Hala ACS Politechniki Białostockiej)
Poniedziałek: 18:30 – 20:00
Piątek: 15:30 – 17:00

Koszykówka Mężczyzn –Trener mgr Sławomir Szczerbiński  (mail: slaw1607@wp.pl)
(Hala ACS  Politechniki Białostockiej)
Wtorek: 18:30 – 20:00
Czwartek: 17:00 – 18:30

Lekka Atletyka Mężczyzn - Trener  mgr  Andrzej Kukliński
Poniedziałek: 16:00 – 17:30 (Siłownia Wydz. Budownictwa)
Wtorek: 17:00 – 18:30 (hala ACS Politechniki Białostockiej)

Lekka Atletyka Kobiet - Trener mgr Paweł Kukliński
Środa: 16:00 – 17:30 (stadion BOSiR)
Wtorek: 17:00 – 18:30  (hala ACS Politechniki Białostockiej)

Futsal (Piłka Nożna) Mężczyzn-Trener mgr Jarosław Kierdelewicz
(Hala ACS Politechniki Białostockiej)
Poniedziałek: 20:00 – 21:30
Środa: 20:00 – 21:30

Futsal (Piłka Nożna) Kobiet-Trener mgr Jarosław Kierdelewicz
(hala ACS Politechniki Białostockiej)
Czwartek: 18:30 – 20:00

Pływanie – Trener mgr Dawid Szczerbiński
(Basen BOSiR  ul. Włókiennicza)
Poniedziałek: 20:45 – 21:30
Czwartek: 20:45 – 21:30

Piłka Siatkowa Kobiet – Trener mgr Małgorzata Sobolewska
(Hala ACS Politechniki Białostockiej)
Wtorek:  18:30 – 20:00
Czwartek: 18:30 – 20:00

Piłka Siatkowa Mężczyzn –Trener mgr Stanisław Piątkowski
(Hala ACS Politechniki Białostockiej)
Poniedziałek: 18:30 – 20:00
Środa: 18:30 – 20:00

Tenis Stołowy – Trener  mgr Andrzej Kukliński
(Sala tenisa ACS Politechniki Białostockiej)
Wtorek: 18:30 – 20:00

Trójbój Siłowy – Trener  mgr Sławomir Szczerbiński
(Siłownia  ACS Politechniki Białostockiej)
Czwartek: 15:30 – 17:00

Ergometr Wioślarski – Trener mgr Witold Głuszuk
(Siłownia ACS Politechniki Białostockiej)
Wtorek: 15:30 – 17:00

Badminton – Trener mgr Dawid Szczerbiński
(mail: d.szczerbinski@pb.edu.pl)
(Hala ACS Politechniki Białostockiej)
Piątek: 14:00 – 15:30

Kolarstwo Górskie - Opiekun dr inż. Wojciech Kruszyński (mail: w.kruszynski@pb.edu.pl)

Szachy - mgr Sławomir Szczerbiński (tel. 536 331 488)
(mail: slaw1607@wp.pl)


WSZYSTKICH  STUDENTÓW, SPORTOWCÓW
ZAPRASZAMY  NA  TRENINGI  SEKCJI !!!