Sezon 2016/2017

AMP 2017 LEKKOATLETYKA

Posted: May 29, 2017
SUKCESY LEKKOATLETÓW POLITECHNIKI BIAŁOSTOCKIEJ W SKALI KRAJU

Tytuł Drużynowego Mistrza Polski w Kategorii Uczelni Technicznych zdobyły studentki Politechniki Białostockiej na Akademickich Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Łodzi w dniach 26 – 27 maja 2017 roku.
W Drużynowej Klasyfikacji Generalnej nasze lekkoatletki zajęły wysokie V miejsce.
Drużyna mężczyzn zajęła również bardzo dobre V miejsce w Klasyfikacji Generalnej, co było równoznaczne z V miejscem w Kategorii Uczelni Technicznych.
Na tych Mistrzostwach nasze studentki i studenci zdobyli 20 medali – 11 złotych, 6 srebrnych i 3 brązowe.
DAMIAN NOWICKI – skok wzwyż – 1 brązowy medal
BIEG SZTAFETOWY 4x100 m mężczyzn w składzie  RADOSŁAW      SACHARCZUK, ADAM WASILEWSKI, MARCIN JABŁOŃSKI, ADRIAN KAMIŃSKI – 1 złoty medal i 1 brązowy medal
BIEG SZTAFETOWY 4x100m kobiet w składzie SYLWIA CHODOROWSKA, ALEKSANDRA MICHNIEWICZ, EWA KORNILUK, PAULINA KAJEWSKA – 1 złoty medal
BIEG SZTAFETOWY 4x400 m kobiet w składzie KAMILA TOBIASZEWSKA, MAŁGORZATA ŁODZIŃSKA, IZABELA BARWICKA, ALEKSANDRA MICHNIEWICZ – 1 złoty medal