AM Białegostoku w Pływaniu 21.11.2005

21 marca na basenie przy ul. Włókienniczej odbyły się zawody Podlaskiej Akademickiej Ligi Międzyuczelnianej podczas których duży sukces odnieśli pływacy Politechniki Białostockiej.
Podopieczni mgr Sławomira Szczerbińskiego rywalizując w gronie studentów ośmiu białostockich uczelni wygrali klasyfikację kobiet i mężczyzn, uzyskując przy tym wiele wartościowych wyników. Na wyróżnienie zasługują czasy osiągnięte przez Katarzynę Matejczyk na 50 m. stylem dowolnym 29,77 oraz na 100 m. stylem zmiennym 1:17,70  i Tomasza Mińko na 50 m. stylem grzbietowym 29,26.

 

Miejsca i wyniki zawodników Politechniki Białostockiej:
KOBIETY                                                     MĘŻCZYŹNI     
50 m stylem dowolnym:                                50 m stylem dowolnym:                                                                        
1. Katarzyna Matejczyk Z       29,77            1. Łukasz Rybołowicz Z                25,72
4. Karolina Rybek TiR           34,52            2. Kamil Goss E                            26,05
8. Karolina Iwaniuk Z            37,30           3. Robert Zubrycki TiR                  26,62
 
50 m stylem klasycznym:                              50 m stylem klasycznym:
5. Małgorzata Starościak OŚ   47,28            1. Konrad Muraszkiewicz A         33,18
9. Kamila Kojro   A                 50,55            4. Radosław Błachno A                35,77
12. Ewelina Matowicka IŚ     51,64            6. Łukasz Grabowski    Z              37,31
 
25 m stylem motylkowym:                           50 m stylem motylkowym:
4. Anna Wierzbicka OŚ           16,25            3. Karol Goroszkiewicz E            28,34
                                                                        4. Wiktor Jakubowski    M             30,15
 
50 m stylem grzbietowym:                            50 m stylem grzbietowym:
3. Anna Wierzbicka    OŚ         37,63            1. Tomasz Mińko     E                  29,26
4. Emilia Kaniak         A           37,67            3. Rafał Lach   I                            32,45
                                                                        7. Grzegorz Zalewski    M             36,31
 
100 m stylem zmiennym:                                100 m stylem zmiennym:
1. Katarzyna Matejczyk Z        1:17,70         3. Karol Goroszkiewicz E           1:08,77
6. Emilia Kaniak A                 1: 25,12        5. Wiktor Jakubowski    M            1:12,61
 
4x50 m stylem zmiennym:                             4x50 m stylem zmiennym:
2. Politechnika Białostocka     2:39,00           1. Politechnika Białostocka       1:59,64
 
4x50 m stylem dowolnym:                               4x50 m stylem dowolnym:
2. Politechnika Białostocka     2:32,61           1. Politechnika Białostocka       1:43,99
 
KLASYFIKACJA KOŃCOWA                   KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. Politechnika Białostocka        126 pkt.      1. Politechnika Białostocka       214 pkt.
2. Wyższa Szkoła Finansów                             2. Wyższa Szkoła Wychowania
    i Zarządzania                          113 pkt.               Fizycznego i Turystyki        179 pkt.
3. Wyższa Szkoła Wychowania                       3. Akademia Medyczna              166 pkt.
    Fizycznego i Turystyki           102 pkt.         4. Wyższa Szkoła Administracji
4. Uniwersytet w Białymstoku     87 pkt.              Publicznej                              105 pkt.
5. Akademia Medyczna                78 pkt.         5. Wyższa Szkoła Finansów
6. Wyższa Szkoła Administracji                           i Zarządzania                            92 pkt.
    Publicznej                                 28 pkt.         6. Uniwersytet w Białymstoku     57 pkt.
                                                                           7. NKRR i WF                              22 pkt.
                                                                           8. Wyższa Szkoła Ekonomiczna   14 pkt.