Aktualności sekcji pływackiej

Sekcja prowadzona przez mgr Sławomira Szczerbińskiego  (slaw1607@wp.pl) trenuje na basenie przy ul. Włókienniczej w:

               PONIEDZIAŁEK  20 15 - 21 00              CZWARTEK  20 15 - 21 00


 


        
Zawodnicy trenujący w sekcji w roku akademickim 2014/2015

  1. Popławska Justyna
  2. Biernacka Karolina     WA
  3. Matel Sylwia         WB
  4. Kozłowska Anna
  5. Banach  Karolina      
  6. Babynko Justyna  WB
  7. Sokólska Alicja
  8. Kaczko Magdalena
  9. Gniedziejko Patrycja  WZ
  10. Żukowska Magdalena
  11. Zduńczyk Monika  Maria
  12. Wasilęwska  Karolina
  13. Parchanowicz Katarzyna
  14. Barwicka  Izabela
  15. Bugajewicz  Ewelina

  1. Kliza Mateusz
  2. Iłendo Piotr  WB
  3. Murawski Bartosz
  4. Frołow Piotr  WA
  5. Uściłko  Michał
  6. Tymiński  Kamil
  7. Matysiewicz  Michał
  8. Biłda Wojciech        WZ
  9. Piwowarczyk  Robert
  10. Kowalewski  Maciej
  11. Wołejko  Maciej
  12. Woronowicz  Paweł
  13. Wyczółkowski Szymon
  14. Kochanowicz  Aleksander
  15. Dadura  Krzysztof
 Z trzema medalami wróciła reprezentacja Politechniki Białostockiej  z Akademickich Mistrzostw Polski w Pływaniu, które odbyły się w dniach 27-29.03.2015 r w Poznaniu.
Justyna Popławska i Michał Uściłko płynąc na dystansie 100 m stylem dowolnym oraz Piotr Iłendo na 100 m stylem grzbietowym zdobyli brązowe medale w kategorii uczelni technicznych.

Pozostałe wyniki uzyskane przez zawodników naszej Uczelni:
Piotr Iłendo - 4 miejsce w kategorii uczelni technicznych na 100 m stylem zmiennym,
Izabela Barwicka - 5 miejsce w kategorii uczelni technicznych na 100 m stylem klasycznym,
Mateusz Kliza - 5 miejsce w kategorii uczelni technicznych na 100 m stylem dowolnym,
Michał Uściłko - 6 miejsce w kategorii uczelni technicznych na 100 m stylem grzbietowym,
Mateusz Kliza - 7 miejsce w kategorii uczelni technicznych na 100 m stylem zmiennym,
Sztafeta 4x50 m stylem dowolnym kobiet w składzie Mgdalena Kaczko, Patrycja Gniedziejko, Justyna Babynko i Justyna Popławska - 5 miejsce w kategorii uczelni technicznych,
Sztafeta 4x50 m stylem dowolnym mężczyzn w składzie Kamil Tymiński, Mateusz Kliza, Michał Uściłko i Piotr Iłendo - 6 miejsce w kategorii uczelni 
 Pływacy Politechniki Białostockiej zostali Mistrzami Podlaskiej Akademickiej Ligii Międzyuczelnianej w klasyfikacji kobiet i mężczyzn. Podopieczni Sławomira Szczerbińskiego zdominowali tegoroczne zawody PALM które odbyły się 16.03.2015 r na basenie przy ul. Włókienniczej. Startując w 14 konkurencjach, wygrali 12, a w pozostałych uplasowali się na drugim miejscu.

Miejsca zawodników Politechniki Białostockiej:

KOBIETY
50 m dowolny
2. Babynko Justyna      31,46
4. Gniedziejko Patrycja    32,59
7. Żukowska      37,07

50 m klasyczny
1. Barwicka Izabela   40,18
3. Kaczko Magdalena   41,59
5. Banach Karolina   45,86

50 m motylkowy
1. Popławska Justyna   32,68
5. Barwicka Izabela   38,56

50 m grzbietowy
1. Babynko Justyna   34,56
5. Kaczko Magdalena   38,91
7. Matel Sylwia   45,83

100 m zmienny
1. Popławska Justyna   1:18,28
3. Gniedziejko Patrycja   1:26,95

4x50 m dowolny
2. Politechnika Białostocka

4x50 m zmienny
1. Politechnika Białostocka

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA KOBIET:
1. Politechnika Białostocka
2. Uniwersytet w Białymstoku
3. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

MĘŻCZYŹNI
50 m dowolny
1. Iłendo Piotr   24,56
3. Tymiński Kamil   26,43
7. Dadura Krzysztof   28,22
9. Piwowarczyk Robert   29,33

50 m klasyczny
1. Kliza Mateusz   33,27
3. Kochanowicz Aleksander   36,18
5. Biłda Wojciech   38,82

50 m motylkowy
1. Uściłko Michał   27,06
2. Tymiński Kamil   28,66
4. Kowalewski Maciej   29,83
8. Piwowarczyk Robert   33,59

50 m grzbietowy
1. Uściłko Michał   28,24
2. Woronowicz Paweł   31,17
6. Matysiewicz Michał   36,27

100 m zmienny
1. Iłedo Piotr   1:00,81
2. Kliza Mateusz   1:03,81
4. Kowalewski Maciej   1:11,78

4x50 m dowolny
1. Politechnika Białostocka

4x50 m zmienny
1. Politechnika Białostocka

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA MĘŻCZYZN
1. Politechnika Białostocka
2. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
3. Uniwersytet w Białymstoku
4. Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki.  

1 grudnia 2014 r na basenie przy ul. Włókienniczej odbyły się Akademickie Mistrzostwa Białegostoku w Pływaniu podczas których zawodnicy naszej Uczelni ustanowili kilka rekordów Politechniki Białostockiej: Barwicka Izabela na 50 m klasycznym 40,18 s oraz na 100 m klasycznym 1:29,58, Kliza Mateusz na 100 m klasycznym 1:08,80 oraz na 100 zmiennym 1:00,93. Poza tym sztafeta 4x50 m stylem zmiennym kobiet 1:19,14 (Babynko Justyna, Barwicka Izabela, Popławska Justyna, Kaczko Magdalena) i sztafeta 4x50 m dowolnym mężczyzn 1:41,30 (Iłendo Piotr, Kliza Mateusz, Uściłko Michał, Tymiński Kamil)

Pozostałe miejsca i wyniki zawodników Politechniki Białostockiej:
50 m dowolnym
2. Babynko Justyna   31,18
5. Kaczko Magdalena     31,86
8. Gniedziejko Patrycja    32,76
9. Biernacka Karolina    34,04
10. Matel Sylwia         36,18

3. Tymiński Kamil     26,51
6. Dadura Krzysztof     27,67
10. Murawski Bartosz     28,95
11. Piwowarczyk Robert    29,15
14. Matysiewicz Michał     30,87

50 m klasycznym
2. Barwicka Izabela      40,18
5. Biernacka Karolina     43,07
7. Żukowska  Magdalena    48,31

3. Kuźmicki Łukasz    35,01
6. Kochanowicz  Aleksander         37,33

50 m motylkowym
1. Popławska Justyna       32,11

2. Tymiński Kamil        28,89
4. Dadura  Krzysztof       30,36
6. Wołejko Maciej      31,37

50 m grzbietowym
2. Babynko Justyna     33,90
6. Matel Sylwia    43,47

2. Matysiewicz Michał      36,38

100 m zmiennym
1. Kliza Mateusz      1:00,93
2. Woronowicz  Paweł       1:09,23
3. Kowalewski Maciej     1:12,04
6. Wołejko Maciej       1:16,41

100 m dowolnym
1. Popławska Justyna      1:05,89
2. Kaczko Magdalena      1:12,72

1. Uściłko Michał        52,54
2. Iłendo Piotr         53,13
4. Piwowarczyk Robert       1:05,05

2. Barwicka  Izabela       1:29,58

2. Kliza  Mateusz         1:08,80
4. Kuźmicki Łukasz       1,19,92

100 m grzbietowym
1. Iłendo  Piotr         1:03,09
2. Uściłko  Michał       1:04,44
3. Woronowicz Paweł     1:09,28
4. Kowalewski  Maciej      1:16,23

Sztafeta 4x50 m dowolnym
1. Biernacka Karolina, Gniedziejko Patrycja, Żukowska Magdalena, Matel Sylwia.
1. Iłendo Piotr, Kliza Mateusz, Uściłko Michał, Tymiński Kamil.

Sztafeta  4x50 m zmiennym
1. Babynko Justyna, Barwicka Izabela, Popławska Justyna, Kaczko Magdalena.
1. Matysiewicz Michał, Kuźmicki Łukasz, Woronowicz Paweł, Murawski Bartosz.
2. Kowalewski Maciej, Dadura Krzysztof, Wołejkio Maciej, Kochanowicz Aleksander.


Reprezentacja sekcji w składzie Karolina Biernacka, Justyna Popławska, Justyna Babynko, Patrycja Gniedziejko, Piotr Iłendo, Mateusz Dołęgowski, Maciej Żmiejko, wzięli udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Poznaniu w dniach 11-13.04.2014 roku. W klasyfikacji kobiet nasza drużyna zajęła 7 miejsce, a w klasyfikacji mężczyzn 11 miejsce w kategorii uczelni technicznych.

 Indywidualnie:
 Justyna Popławska zdobyła brązowy medal100m stylem dowolnym w kategorii uczelni technicznych;
 Piotr Iłendo zdobył srebrny medal 100m stylem grzbietowym w kategorii uczelni technicznych;
Sztafeta kobiet w składzie: Justyna Popławska, Karolina Biernacka, Justyna Babynko i Patrycja Gniedziejko zajęła 4 miejsce w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym w kategorii uczelni technicznych.

W roku akademickim 2013/2014 sekcja uczestniczyła w zawodach Podlaskiej Akademickiej Ligi Międzyuczelnianej w zajmując drużynowo II miejsce (II miejsce kobiety i mężczyźni).
Wyniki indywidualne:
Kobiety
I m-ce – Popławska Justyna – 50m motylkowy
II m-ce – Biernacka Karolina – 50m klasyczny
II m-ce – Babynko Justyna –50m grzbietowy
II m-ce – Popławska Justyna – 100m zmienny
III m-ce – Babynko Justyna – 50m dowolny
III m-ce – Demska Agnieszka - 50m klasyczny
I m-ce – sztafeta kobiet 4 x dowolny
mężczyźni
I m-ce – Iłendo Piotr - 50m grzbietowy
I m-ce – Iłendo Piotr - 100m zmienny
I m-ce – sztafeta mężczyzn 4 x zmienny
III m-ce – sztafeta mężczyzn 4 x dowolnySekcja uczestniczyła w zawodach Podlaskiej Akademickiej Ligi Międzyuczelnianej w zajmując drużynowo II miejsce (II miejsce kobiety i mężczyźni).
Wyniki indywidualne:
Kobiety
I m-ce – Popławska Justyna – 50m motylkowy
II m-ce – Biernacka Karolina – 50m klasyczny
II m-ce – Babynko Justyna –50m grzbietowy
II m-ce – Popławska Justyna – 100m zmienny
III m-ce – Babynko Justyna – 50m dowolny
III m-ce – Demska Agnieszka - 50m klasyczny
I m-ce – sztafeta kobiet 4 x dowolny
mężczyźni
I m-ce – Iłendo Piotr - 50m grzbietowy
I m-ce – Iłendo Piotr - 100m zmienny
I m-ce – sztafeta mężczyzn 4 x zmienny
III m-ce – sztafeta mężczyzn 4 x dowolny

    STUDENCI POLITECHNIKI BIAŁOSTOCKIEJ MEDALISTAMI  AMP W PŁYWANIU

    20 kwietnia 2013 r. odbyły się w Warszawie Finały Akademickich Mistrzostw Polski w Pływaniu podczas których studenci Politechniki Białostockiej zdobyli trzy medale. Piotr Iłendo (BiIŚ) płynąc na dystansie 100 m stylem dowolnym zdobył złoty medal w kategorii uczelni technicznych oraz zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generanej. Babynko Justyna (BiIŚ) na dystansie 50 m stylem grzbietowym i Popławska Justyna (M) na dystansie 50 m stylem motylkowym zajęły trzecie miejsce w kategorii uczelni technicznych.
    Poza tym Piotr Iłendo na 100 m stylem grzbietowym oraz sztafeta 4x50 m stylem dowolnym kobiet w składzie Biernacka Karolina (A), Kaczko Magdalena (Z), Gniedziejko Patrycja (BiIŚ) i Popławska Justyna (M) zajęli 4 miejsce w kategorii uczelni technicznych.
    W klasyfikacji drużynowej kobiet studentki Politechniki Białostockiej zajęły piąte miejsce w kategorii uczelni technicznych.

24 marca 2013 r. w Łodzi odbyły się Półfinały AMP w Pływaniu podczas których Politechnikę Białostocką reprezentowali następujący zawodnicy: Babynko Justyna WB, Popławska Justyna WZ, Gniedziejko Patrycja WZ, Kaczko Magdalena, Biernacka Karolina WA, Omielan Anna WZ, Iłendo Puiotr WB, Rutkowski Konrad, Biłda Wojciech i Radziszewski Marcin WZ. Sześcioro zawodników awansowało do finału, który odbędzie się 20 kwietnia 2013 r. w Warszawie. Babyko Justyna na 50 m stylem grzbietowym i dowolnym, Iłendo Piotr na 100 m stylem dowolnym i grzbietowym, Popławska Justyna na 50 m stylem motylkowym oraz sztafeta 4x50 m stylem dowolnym kobiet w składzie Babynko Justyna, Kaczko Magdalena, Gniedziejko Patrycja i Popławska Justyna.

    W dniu 11 marca 2013 na basenie przy ul Włókienniczej odbyły się zawody w ramach Podlaskiej Akademickiej Ligi Międzyuczelnianej w pływaniu podczas których duży sukces odnieśli zawodnicy Politechniki Białostockiej wygrywając klasyfikację mężczyzn i generalną oraz zajmując drugie miejsce w klasyfikacji kobiet.

    Indywidualnie uzyskano kilka bardzo wartościowych wyników. Piotr Iłendo BiIŚ wygrał 50 m stylem grzbietowym 28,11, oraz zajął drugie miejsce na 100 m stylem zmiennym 1:00,65. Swoje starty ukończyły zwycięstwem Justyna Babynko BiIŚ na 50 m stylem dowolnym 30,21 i Justyna Popławska Z na 50 m stylem motylkowym 33,16.

    Miejsca zawodników PB:

     KOBIETY
    50 m stylem dowolnym:

    1. Babynko Justyna     30,21

    2. Popławska Justyna   31,07

    4. Kaczko Magdalena     31,84

    5. Gniedziejko Patrycja   32,96

    50 m stylem klasycznym:

    4. Biernacka Karolina  43,42

    6. Żukowska Magdalena  47,65

    7. Parchanowicz Joanna  48,79

    50 m stylem motylkowym

    1. Popławska Jutyna  33,16

    5. Omielan Anna 35,50

    6. Sokólska Alcja  42,36

    50 m stylem grzbietowym:

    2. Babynko Justyna  33,86

    6. Kaczko Magdalena 38,45

    7. Omielan Anna  38,79

    100 m stylem zmiennym:

    4. Biernacka Karolina  1:27,49

    6. Sokólska Alicja  1:35,99

    Sztafeta 4x50 m stylem dowolnym

    1. Politechnika Białostocka  2:15,92

    Sztafeta 4x50 m stylem zmiennym

    2. Politechnika Białostocka  2:32,76
    MĘŻCZYŹNI

    50 m stylem dowolnym:

    6. Dąbrowski Kacper     28,03

    7. Dołęgowski Mateusz     28,27

    8. Murawski Bartosz   28,63

    50 m stylem klasycznym:

    6. Radziszewski Marcin  36,86

    8. Żmiejko Maciej  39,26

    10. Frołow Piotr  41,52

    50 m stylem motylkowym:

    8. Radziszewski Marcin  32,65

    50 m stylem grzbietowym:

    1. Iłendo Piotr  28,11

    7. Biłda Wojciech  37,03

    100 m stylem zmiennym:

    2. Iłendo Piotr  1:00,65

    9. Żmiejko Maciej  1:23,22

    Sztafeta 4x50 m stylem dowolnym:

    2. Politechnika Białostocka  1:53,56

    Sztafeta 4x50 m stylem zmiennym:

    2. Politechnika Białostocka  2:07,95

    KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA KOBIET:

    1. POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA  143 pkt.

    2. UNIWERSYTET MEDYCZNY  129 pkt.

    3. UNIWERSYTET w BIAŁYMSTOKU  101 pkt.

    4. WSWF i T   54 pkt.
    5. WSF i Z  26 pkt.

    6. WSAP  3 pkt.

    KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA MĘŻCZYZN:

    1. WSWF i T  160 pkt.

    2. POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA  108 pkt.

    3. UNIWERSYTET MEDYCZNY  105 pkt.

    4. UNIWERSYTET w BIAŁYMSTOKU  93 pkt.

    5. WSF i Z  21 pkt.
    6. WSAP  16 pkt.

    KLASYFIKACJA GENERALNA:

    1. POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA  251 pkt.

    2. UNIWERSYTET MEDYCZNY  234 pkt.

    3. WSWF i T  214 pkt.

    4. UNIWERSYTET w BIAŁYMSTOKU  194 pkt.

    5. WSF i Z  47  pkt.

    6. WSAP  19 pkt.



    W dniu 10 grudnia 2012 r na basenie przy ul. Włókienniczej odbyły się Akademickie Mistrzostwa Białegostoku w Pływaniu, które wygrali zawodnicy Politechniki Białostockiej przed Uniwersytetem Medycznym, Wyższą Szkołą Wychowania Fizycznego i Turystyki, Uniwersytetem w Białymstoku, Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania i Wyższą Szkołą Administracji Publicznej.
    WYNIKI PŁYWAKÓW POLITECHNIKI BIAŁOSTOCKIEJ.
    KOBIETY
    50 m stylem dowolnym:
    2. Babynko Justyna  30,45
    4. Kaczko Magdalena  31,26
    6. Biernacka Karolina  32,83
    7. Gniedziejko Patrycja  33,17
    9. Żukowska Magdalena  34,82
    10. Sokólska Alicja  36,44
    50 m stylem klasycznym
    2. Biernacka Karolina  43,03
    5. Żukowska Magdalena  46,55
    50 m stylem motylkowym:
    3. Lisica Lubow  33,24
    5. Popławska Justyna  33,84
    8. Sokólska Alicja  40,95
    50 m stylem grzbietowym:
    2. Babynko Justyna 33,90
    4. Gniedziejko Patrycja  39,34
    100 m stylem zmiennym:
    1. Lisica Lubow    1:16,06
    100 m stylem dowolnym
    1. Popławska Justyna  1:08,53
    2. Kaczko Magdalena  1:11,45
    Sztafeta 4x50 m stylem dowolnym:
    1. Politechnika Białostocka I  2:04,59
    2. Politechnika Białostocka II  2:19,36

    MĘŻCZYŹNI
    50 m stylem dowolnym:
    6. Rutkowski Konrad  26,51
    9. Radziszewski Marcin  27,12
    11. Wołejko Maciej  27,63
    12. Dąbrowski Kacper  28,18
    25. Wildowicz Sebastian  34,58
    50 m stylem klasycznym:
    4. Rutkowski Konrad  33,94
    6. Żmiejko Maciej  38,85
    11. Wildowicz Sebastian  45,42
    50 m stylem motylkowym:
    4. Dąbrowski Marcin  28,78
    50 m stylem grzbietowym:
    2. Dąbrowski Marcin  32,88
    1. Iłendo Piotr  1:05,89
    100 m stylem zmiennym:
    5. Wołejko Maciej  1:12,81
    6. Biłda Wojciech  1:17,11
    100 m stylem dowolnym:
    1. Iłendo Piotr  54,46
    3. Radziszewski Marcin  1:00,80
    Sztafeta 4x50 m stylem dowolnym:
    2. Politechnika Białostocka I  1:45,61
    3. Politechnika Białostocka II  1:54,70
    KLASYFIKACJA KOŃCOWA
    1. POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA   294 pkt.
    2. UNIWERYTET MEDYCZNY   291 pkt
    3. WSWFiT           254 pkt.
    4. UNIWERSYTET w BIAŁYMSTOKU  117 pkt.
    5. WSFiZ   92 pkt.
    6. WSAP    15 pkt.


    26 marca 2012 r na basenie przy ul. Włókienniczej odbyły się Mistrzostwa Podlaskiej Akademickiej Ligi Międzyuczelnianej w Pływaniu podczas których zawodnicy naszej uczelni zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn oraz trzecie w klasyfikacji kobiet.
    Indywidualnie pływacy Politechniki Białostockiej zajęli następujące miejsca:
    MĘŻCZYŹNI
    50 m stylem dowolnym
    4. Ancutko Tomasz    26,94
    8. Dołęgowski Mateusz     27,55
    9. Dąbrowski Kacper      27,71

    50 m stylem grzbietowy
                4. Zapolski Marcin     32,80                                                                                    
                7. Borowski Krzysztof    34,53

    50 m stylem klasycznym
                   3. Rutkowski Konrad    33,6
                   5. Radziszewski Marcin    37,11

    50 m stylem motylkowym
                    4. Dąbrowski Marcin   28,98
                    7. Wołejko Maciej        31,69

    100 m stylem zmiennym
                     3. Dąbrowski Marcin   1:10,68
                     4. Wołejko Maciej   1:13,30
                     7. Biłda Wojciech   1:17,32

    Sztafeta 4x50 m stylem dowolnym
                      4. Politechnika Białostocka   1:51,30

    Sztafeta 4x50 m stylem zmiennym
                      1. Politechnika Białostocka   2:03,92

    KOBIETY
    50 m stylem dowolnym
                        8. Jarmoc Magdalena   37,78
     
    50 m stylem grzbietowym
                         6. Matel Sylwia   43,76
               
    50 m stylem klasycznym
                           4. Biernacka Karolina   43,70
                           7. Matel Sylwia    46,95

    50 m stylem motylkowym
                           2.  Popławska Justyna     33,79



    100 m stylem zmiennym
                            4. Popławska Justyna      1:21,57
                            5. Biernacka Karolina     1:28,04

    Stafeta 4x50 m stylem dowolnym
    3.Politechnika Białostocka  2:21,35

    KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA MĘŻCZYZN
    1.Politechnika Białostocka                       125 pkt.
    2.Uniwersytet Medyczny                            122
    3.Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania  121
    4.WSWF i T                                                108
    5.Uniwersytet w Białymstoku                       61
    6.Wyższa Szkoła Administracji Publicznej  15

    KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA KOBIET
    1.Uniwersytet Medyczny                            158 pkt.
    2.Uniwersytet w Białymstoku                       86
    3.Politechnika Białostocka                          75
    4.WSWF i T                                                   64
    5.Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania     24
    6.Wyższa szkoła Administracji Publicznej      4


    12 grudnia 2011 r. na basenie przy ul. Włókienniczej odbyły się Akademickie Mistrzostwa Białegostoku w Pływaniu w których uczestniczyła 20-sto osobowa reprezentacja Politechniki Białostockiej. Zawodnicy naszej Uczelni zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej mężczyzn oraz zajęli drugie miejsce w klasyfikacji kobiet. Indywidualnie wielu z naszych zawodników zajęło miejsca "na pudle" zdobywając honorowe medale.
    Miejsca zawodników Politechniki Białostockiej w poszczególnych konkurencjach:
    50 m stylem dowolnym
    2. Babynko Justyna       30,12
    5. Biernacka Karolina    34,59
    7. Sokólska Alicja         35,69

    2. Ancutko Tomasz        26,74
    7. Dąbrowski Kacper     27,86
    8. Dołęgowski Mateusz       28,03
    9. Radziszewski Marcin      28,04
    10. Borowski Krzysztof     28,38
    12. Murawski Bartosz       28,73
    24. Widowicz Sebastian    35,91
    25. Garczyński Andrzej     36,70

    50 m stylem klasycznym
    3. Biernacka Karolina             44,71

    2. Rutkowski Konrad         32,07
    5. Biłda Wojciech               37,73
    10. Widowicz Sebastian      44,48

    50 m stylem motylkowym
    1. Popławska Justyna          32,67
    3. Lisica Lubow                 34,64

    3. Dąbrowski Marcin            28,39
    4. Wołejko Maciej              30,83

    50 m stylem grbietowym
    3. Babynko Justyna              33,72
    7. Matel Sylwia                  45,42

    3. Zapolski Marcin            32,64
    4. Borowski Krzysztof       36,90

    100 m stylem zmiennym
    1. Lisica Lubow               1:20,18

    2. Dąbrowski Marcin       1:11,70
    3. Wołejko Maciej           1:13,68

    100 m stylem dowolnym
    1. Popławska Justyna         1:07,44

    100 m stylem klasycznym

    3. Rutkowski Konrad         1:14,97

    Sztafeta 4x50 m stylem dowolnym
    Kobiety 
    1. Politechnika Białostocka   2:07,21

    Mężczyźni   1. Politechnika Białostocka I   1:52,88
                        4. Politechnika Białostocka II  2:00,85

    Sztafeta 4x50 m stylem zmiennym
    Mężczyźni  2. Politechnika Białostocka     2:00,96

    KLASYFIKACJA KOŃCOWA
    KOBIETY       1. Uniwersytet Medyczny         195 pkt.
                            2. Politechnika Białostocka        121 pkt.
                            3. Uniwersytet w Białymstoku     93 pkt.
                            4. WSF i Z                                 26 pkt.
                            5. WSWF i T                             25 pkt.
                            6. WSAP                                     2 pkt.

    MĘŻCZYŹNI   1. Politechnika Białostocka         173 pkt.
                             2. Uniwersytet Medyczny            139 pkt.
                             3. WSF i Z                                  138 pkt.
                             4. WSWF i T                                64 pkt.
                             5. Uniwersytet w Białymstoku        54 pkt.
                             6. WSAP                                        4 pkt.
    Print


W dniach 1 - 20 grudnia 2010 r. na basenie przy ul. Włókienniczej odbyły Mistrzostwa Politechniki Białostockiej w Pływaniu w których uczestniczyli zawodnicy trenujący w sekcji.   
                         
         WYNIKI ZAWODÓW
                 Kobiety                                                
        50 m stylem dowolnym
1. Lisica Lubow                  30,52                      
2. Biernacka Karolina         34,73           
3. Matel Sylwia                  35,94          
4. Trusewicz Natalia          37,09
5. Piwowarczyk Izabela     39,87
6. Łempicka  Anna             39,89

             50 m stylem klasycznym 
1. Lisica Lubow                 43,19
2. Biernacka Karolina        43,83
3. Trusewicz Natalia          47,36
4. Matel Sylwia                  47,78
5. Piwowarczyk Izabela     51,08

             50 m stylem grzbietowym
1. Lisica Lubow                  35,27
2. trusewicz Natalia           42,57
3. Matel Sylwia                  44,15

           50 m stylem motylkowym
1. Lisica Lubow                   33,54
2. Biernacka Karolina          40,29
3. Matel Sylwia                    41,25
4. Trusewicz Natalia            41,76

         100 m stylem zmiennym
1. Lisica Lubow                    1:16,55
2. Biernacka Karolina           1:29,66
3. Matel Sylwia                     1:34,06

          Mężczyźni
50 m stylem dowolnym
1. Dąbrowski Marcin              26,77
2. Ancutko Tomasz                26,93
3. Zapolski Marcin                 27,75
4. Dołęgowski Mateusz         28,37
5. Zalewski Grzegorz            28,44
6. Gryczewski Maciej             28,56
7. Borowski Krzysztof           28,75
8. Drągowski Kamil               28,80
9. Kalinowski Adam              30,65
10. Biłda Wojciech                30,97
11. Szeszko Adam               31,12
12. Grzegorczyk Szymon     32,21
13. Panasiuk Paweł             33,62

50 m stylem klasycznym
1. Dąbrowski Marcin             36,68
2. Biłda Wojciech                  37,77
3. Grzegorczyk Symon          38,19
4. Ancutko Tomasz               38,92
5. Żmiejko Maciej                  40,05
6. Zalewski Grzegorz            40,68
7. Kalinowski Adam               41,94
8. Gryczewski Maciej             42,33
9. Borowski Krzysztof           42,37

50 m stylem grzbietowym
1. Dąbrowski Marcin                32,05
2. Zapolski Marcin                   33,33
3. Borowski Krzysztof             35,25
4. Ancutko Tomasz                 35, 86
5. Biłda Wojciech                    36,04
6. Zalewski Grzegorz             37,96
7. Grzegorczyk Szymon          38,90
8. Żmiejko Maciej                    39,15
9. Kalinowski Adam                41,43
10. Gryczewski Maciej            47,32

50 m stylem motylkowym
1. Dąbrowski Marcin               28,47
2. Ancutko Tomasz                 29,11
3. Zapolski Marcin                  29,90
4. Drągowski Kamil                30,12
5. Borowski Krzysztof            33,63
6. Biłda Wojciech                   33,64
7. Zalewski Grzegorz             34,63
8. Kalinowski Adam               35,56
9. Jasiński Mateusz               35,81
10. Gryczewski Maciej           36,04
11. Grzegorczyk Szymon       38,80
12. Żmiejko Maciej                40,02

100 m stylem zmiennym
1. Dąbrowski Marcin             1:09,62
2. Zapolski Marcin                 1:13,99
3. Biłda Wojciech                  1:15,68
4. Zalewski Grzegorz            1:16,55
5. Borowski Krzysztof           1:19,71
6. Kalinowski Adam               1:24,86
7. Żmiejko Maciej                  1:24,97

Najlepszym zawodnikiem klasyfikacji kobiet została Lubow Lisica, a w klasyfikacji mężczyzn Marcin Dąbrowski.
 

17 marca 2011 r. na pływalni przy ul. Włókienniczej odbyła się Podlaska Akademicka Liga Międzyuczelniana w Pływaniu w której zawodnicy Politechniki Białostockiej uzyskali sporo wartościowych wyników zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej kobiet oraz drugie w klasyfikacji mężczyzn. Indywidualnie Karolina Biernacka zajęła pierwsze miejsce na 50 m stylem klasycznym, Lubow Lisica trzecie miejsce na 50 m stylem motylkowym oraz Marcin Dąbrowski trzecie miejsce na 100 m stylem zmiennym.

Miejsca zawodników Politechniki Białostockiej.
KOBIETY      
50 m stylem dowolnym
5. Biernacka Karolina  33,34
6. Matel Sylwia           35,57

50 m stylem klsycznym
1. Biernacka Karolina     43,16
4. Matel Sylwia              47,11

50 m stylem motylkowym
3. Lisica Lubow              34,21
5. Trusewicz Natalia        42,10

50 m stylem grzbietowym
4. Lisica Lubow              34,10
5. Trusewicz Natalia        41,66

Sztafeta 4x50 m stylem dowolnym
2. Politechnika Białostocka       2:17,05

MĘŻCZYŹNI
50 m stylem dowolnym
6. Ancutko Tomasz              26,92
7. Dołęgowski  Mateusz       28,19
10. Gryczewski Maciej         29,83

50 m stylem grzbietowym
4. Zapolski Marcin              33,32
6. Ancutko Tomasz             35,08
7. Zalewski Grzegorz           35,89

50 m stylem klasycznym
5. Biłda Wojciech               37,23
7. Żmiejko Maciej              38,98

50 m stylem motylkowym
4. Dąbrowski Marcin         28,72
7. Drągowski Kamil           30,13

100 m stylem zmiennym
3. Dąbrowski Marcin         1:12,24
5. Biłda Wojciech              1:15,37
8. Żmiejko Maciej              1:21,08

Sztafeta 4x50 stylem dowolnym
1. Politechnika Białostocka       1:50,66

Sztafeta 4x50 stylem zmiennym
4. Politechnika Białostocka         2:09,67

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA KOBIET
1. UNIWERSYTET MEDYCZNY   
2. UNIWERSYTET W BIAŁYMSTOKU 
3. POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA
4. Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki
5. Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania
6. Wyższa Szkoła Administracji Publicznej

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA MĘŻCZYZN
1. WYŻSZA SZKOŁA FINANSÓW I ZARZĄDZANIA
2. POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA
3. WYŻSZA SZKOŁA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I TURYSTYKI
4. Uniwersytet Medyczny
5. Uniwersytet w Białymstoku
6. Wyższa Szkoła Administracji Publicznej
Print


  
27 marca 2011 r w Łodzi odbyły półfinały grupy B Akademickich Mistrzostw Polski w Pływaniu podczas których Politechnikę Białostocką reprezentowała skromna 6-cio osobowa reprezentacja w następującym składzie: Lubow Lisica  WZ, Karolina Biernacka  WA, Sylwia Matel  WB, Natalia Trusewicz  WB, Marcin Dąbrowski   WB i Tomasz Ancutko  WZ.  Do zawodów finałowych zakwalifikowała się Lubow Lisica płynąc na dystansie 50 m stylem dowolnym i stylem motylkowym.




Miejsca zawodników Politechniki Białostockiej.
Kobiety  50 m stylem dowolnym
             9. Lisica Lubow               30,80
            24. Biernacka Karolina     33,69
            27. Matel Sylwia               36,08
            31. Trusewicz Natalia        37,01
       
              50 m stylem motylkowym
             8. Lisica Lubow           33,16

              50 m stylem klasycznym
             20. Biernacka Karolina       43,51

              50 m stylem grzbietowym
              22. Trusewicz Natalia   42,14
              23. Matel Sylwia          43,58

Mężczyźni  50 m stylem dowolnym
                16. Ancutko Tomasz      26,83
                21. Dąbrowski Marcin   27,31

                  50 m stylem motylkowym
                 15. Dąbrowski Marcin       28,35
                 18. Ancutko Tomasz          29,63       

8 grudnia 2008 r. odbyły się Akademickie Mistrzostwa Białegostoku w Pływaniu podczas których zawodnicy Politechniki Białostockiej w konfrontacji z pływakami innych białostockich uczelni sprawdzali swoją jesienną formę. Najlepiej wypadł Maciej Hawieńczyk, który wygrał na dystansie 100 m., oraz był trzeci na 50 m. stylem dowolnym. Miejsce na podium wywalczył również Tomasz Ancutko, zajmując drugie miejsce na 100 m. stylem dowolnym. Na wyróżnienie zasługuje Robert Zubrycki za zajęcie czwartego miejsca na 50 m. stylem motylkowym, oraz piątego na 50 m. stylem dowolnym.
Wszystkie wyniki zawodników sekcji pływackiej Politechniki Białostockiej:


50 m. stylem dowolnym kobiet:

4 miejsce - Karolina Brodowska     36,02
6 miejsce - Izabela Radziewicz        40,80
50 m stylem dowolnym mężczyzn:
3 miejsce - Maciej Hawieńczyk       25,56
5 miejsce - Robert Zubrycki            25,75
7 miejsce - Karol Dąbrowski          26,50
8 miejsce - Tomasz Ancutko           26,59
9 miejsce - Marcin Radziszewski     27,37
12 miejsce - Krzysztof Borowski     27,88
13 miejsce - Łukasz Kaczko           27,90
14 miejsce - Grzegorz Zalewski      27,99
15 miejsce - Marcin Bochenko       28,64
16 miejsce - Mateusz Dołęgowski  28,80
17 miejsce - Maciej Gryczewski    29,18
19 miejsce - Marek Gliński           31,99
21 miejsce - Marcin Redliński       32,46
50 m. stylem klasycznym kobiet:
6 miejsce Karolina Brodowska       47,95
9 miejsce - Ewa Pankiewicz           54,27
50 m stylem klasycznym mężczyzn:
8 miejsce - Karol Dąbrowski         36,74
14 miejsce - Marcin Redliński        42,48
50 m. stylem motylkowym mężczyzn:
4 miejsce - Robert Zubrycki          29,98
6 miejsce - Łukasz Kaczko           31,27
50 m. stylem grzbietowym mężczyzn:
6 miejsce - Krzysztof Borowski       33,80
7 miejsce - Grzegorz Zalewski         35,79
100 m. stylem dowolnym mężczyzn:
1 miejsce - Maciej Hawieńczyk      57,57
2 miejsce - Tomasz Ancutko           59,31
 

 

Sekcja pływacka w roku akademickim 2005/2006 trenowała w poniedziałki i czwartki w godz. 20 15 – 21 00 na basenie MOS i R. Od 9 stycznia 2006 r. ilość treningów zwiększyła się jedną godzinę w poniedziałek 20 15 - 21 45.
 
Poza zajęciami treningowymi w listopadzie 2005 r. zawodnicy sekcji reprezentowali Politechnikę Białostocką podczas Akademickich Mistrzostw Białegostoku zajmując  pierwsze miejsce drużynowo oraz  zdobywając wiele medali w klasyfikacji indywidualnej.


8 grudnia 2008 r odbyły się Akademickie Mistrzostwa Białegostoku w Pływaniu podczas których zawodnicy Politechniki Białostockiej w konfrontacji z pływakami innych białostockich uczelni sprawdzali swoją jesienną formę. Najlepiej wypadł Maciej Hawieńczyk, który wygrał na dystansie 100 m., oraz był trzeci na 50 m. stylem dowolnym. Miejsce na podium wywalczył również Tomasz Ancutko, zajmując drugie miejsce na 100 m. stylem dowolnym. Na wyróżnienie zasługuje Robert Zubrycki za zajęcie czwartego miejsca na 50 m. stylem motylkowym, oraz piątego na 50 m. stylem dowolnym.

Wszystkie wyniki zawodników sekcji pływackiej Politechniki Białostockiej:


50 m. stylem dowolnym kobiet:

4 miejsce - Karolina Brodowska     36,02
6 miejsce - Izabela Radziewicz        40,80
50 m stylem dowolnym mężczyzn:
3 miejsce - Maciej Hawieńczyk       25,56
5 miejsce - Robert Zubrycki            25,75
7 miejsce - Karol Dąbrowski          26,50
8 miejsce - Tomasz Ancutko           26,59
9 miejsce - Marcin Radziszewski     27,37
12 miejsce - Krzysztof Borowski     27,88
13 miejsce - Łukasz Kaczko           27,90
14 miejsce - Grzegorz Zalewski      27,99
15 miejsce - Marcin Bochenko       28,64
16 miejsce - Mateusz Dołęgowski  28,80
17 miejsce - Maciej Gryczewski    29,18
19 miejsce - Marek Gliński           31,99
21 miejsce - Marcin Redliński       32,46
50 m. stylem klasycznym kobiet:
6 miejsce Karolina Brodowska       47,95
9 miejsce - Ewa Pankiewicz           54,27
50 m stylem klasycznym mężczyzn:
8 miejsce - Karol Dąbrowski         36,74
14 miejsce - Marcin Redliński        42,48
50 m. stylem motylkowym mężczyzn:
4 miejsce - Robert Zubrycki          29,98
6 miejsce - Łukasz Kaczko           31,27
50 m. stylem grzbietowym mężczyzn:
6 miejsce - Krzysztof Borowski       33,80
7 miejsce - Grzegorz Zalewski         35,79
100 m. stylem dowolnym mężczyzn:
1 miejsce - Maciej Hawieńczyk      57,57
2 miejsce - Tomasz Ancutko           59,31
 


4 grudnia 2007 r. na basenie przy ul. Włókienniczej odbyły się Akademickie Mistrzostwa Białegostoku w Pływaniu w czasie których wiele wartościowych wyników uzyskali zawodnicy sekcji pływackiej Politechniki Białostockiej prowadzonej przez mgr Sławomira Szczerbińskiego. Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Maciej Hawieńczyk, który wygrał na dystansie 50 m stylem dowolnym uzyskując czas 25,47 s. zdobywając 584 pkt. Tradycyjnie swoje konkurencje wygrał nie pokonany od paru lat Tomasz Minko zdobywając złote medale na dystansie 100 m stylem dowolnym (57,97) i zmiennym (1:04,74). Srebrne medale zdobyli: Rafał Lach na 50 m stylem grzbietowym (31,43) i Łukasz Rybołowicz na 100 m stylem dowolnym (58,21). Medale brązowe: Łukasz Rybołowicz na 50 m stylem dowolnym (25,92), Tomasz Ancutko na 100 m stylem dowolnym (58,49) i Rafał Lach na 100 m stylem grzbietowym (1:13,18).
Pozostałe miejsca i wyniki zawodników Politechniki Białostockiej:
50 m stylem dowolnym kobiet
5. Karolina Brodowska   37,36
50m stylem dowolnym mężczyzn
4. Robert Zubrycki     26,08
5. Tomasz Ancutko    26,39
6. Karol Dąbrowski    26,60
7. Marcin Radziszewski    27,05
10. Krzysztof Borowski    27,63
50 m stylem klasycznym kobiet
5. Karolina Brodowska      46,41
8. Ewa Pankiewicz        58,84
50 m stylem klasycznym mężczyzn
5. Marcin Muraszkiewicz      37,40
50 m stylem motylkowym męzczyzn
10. Adam Kalinowski       37,14
50 m stylem grzbietowym kobiet
6. Sabina Kamińska       55,81
50 m stylem grzbietowym mężczyzn
4. Maciej Hawieńczyk   31,94
9. Grzegorz Zalewski     34,84
100 m stylem dowolnym mężczyzn
8. Krzysztof Borowski             1:04,88
5. Karol Dąbrowski                  1:00,48
9. Marcin Radziszewski           1:05,01
100 m stylem klasycznym
6. Marcin Muraszkiewicz         1:30,49
 Akademickie Mistrzostwa Białegostoku w Pływaniu - Listopad 2005
 
 
                   
 21 marca 2006 r. na basenie przy ul. Włókienniczej odbyły się zawody Podlaskiej Akademickiej Ligi Międzyuczelnianej podczas których duży sukces odnieśli pływacy Politechniki Białostockiej.
Podopieczni mgr Sławomira Szczerbińskiego rywalizując w gronie student