Lekka atletyka


           LEKKA ATLETYKA MĘŻCZYZN

Sekcja prowadzona przez mgr Andrzeja Kuklińskiego

treningi:
  • Wtorek: godz. 17.00 – 18.30 - hala ACS
  • Poniedziałek: godz. 15.30 – 17.00 - siłownia Wydział Budownictwa

  • LEKKA ATLETYKA KOBIET

Sekcja prowadzona przez mgr Pawła Kuklińskiego

          Wtorek: 17 00 - 18 30  hala ACS
          Środa: 16 30 - 17 00  stadion BOSiR ul Zwierzyniecka
LISTA ZAWODNIKÓW SEKCJI LEKKIEJ ATLETYKI KU AZS POLITECHNIKI BIAŁOSTOCKIEJ ROK AK. 2014/2015:


SZUMSKA JULIA
KASJANOWICZ SYLWIA
SOKÓLSKA KATARZYNA
KAJEWSKA PAULINA
TYMIŃSKA KAROLINA
DĄBROWSKA MARTYNA
ZABAWSKA DARIA
SUCHAR MONIKA
OSTASZEWSKA ELIZA
DĘBIŃSKA MAGDALENA
LITWINKO MAGDALENA
KOPEĆ MARTYNA
ŻUKOWSKA MONIKA
KORNILUK EWA
RACIBORSKA KATARZYNA
TOBIASZEWSKA KAMILA
WRÓBLEWSKA DOMINIKA
MISIUK PAULINA
BALCER BEATA
RUDAK ALEKSANDRA
KOZIOŁ ALEKSANDRA
KOSSAKOWSKI GRZEGORZ
SACHARCZUK RADOSŁAW
SZCZECH PAWEŁ
KUCZYŃSKI KORNEL
ŻUKOWSKI KAMIL
DUDEK BARTOSZ
KAPUŚCIŃSKI JAKUB
DERESZKIEWICZ ŁUKASZ
GODLEWSKI MATEUSZ
KAMIŃSKI ADRIAN
MILEWSKI PIOTR
SAWCZYŃSKI PIOTR
DARMOFAŁ DOMINIK
PUCHLIK MICHAŁ
ANDREJEWICZ HUBERT
WALUŚ ŁUKASZ
BOŻKO ARKADIUSZ
JAKUBOWSKI ŁUKASZ
GORLEWSKI ARTUR
ŁABIENIEC PATRYK
KOTUK MARCIN
BIELAWIEC MACIEJ
SZESTOWICKI SZYMON
BUŃKOWSKI MARIUSZ
RUSIŁOWICZ KAROL

Najważniejsze osiągnięcia studentów sekcji lekkiej atletyki kobiet i mężczyzn KU AZS PB w okresie 1975-2002r.

I. Reprezentowanie Politechniki Białostockiej we wszystkich (15-tu)Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce.

II. 1977 r. – Mistrzostwa Polski Politechnik w Warszawie

V miejsce drużyny kobiet

III. 1981 r. – Mistrzostwa Polski Politechnik w Łodzi:

· Marek Leśniewski – złoty medal w skoku wzwyż

· Marek Leśniewski – specjalna nagroda za trzeci wynik Mistrzostw wg tabeli wielobojowej

IV. 1983 r. – Mistrzostwa Polski Politechnik w Łodzi

· Barbara Kozłowska – srebrny medal w biegu na 800 m

V. 1985 r. – Mistrzostwa Polski Politechnik w Poznaniu

· Wiesława Niedźwiedzka – złoty medal w biegu na 800 m

VI. 1991 r. - Mistrzostwa Polski Politechnik w Łodzi

· Grzegorz Ejsmond – złoty medal w rzucie dyskiem;

· - brązowy medal w pchnięciu kulą

VII. 1993 r. - Mistrzostwa Polski Politechnik w Łodzi

· Artur Jurski – złoty medal w biegu na 100m

· - złoty medal w skoku w dal

· - złoty medal w sztafecie 4x100m

· Michał Sadłowski – złoty medal w sztafecie 4x100m

· - srebrny medal w biegu na 100m

· - brązowy medal w trójskoku

· Piotr Łobodźiński – złoty medal w biegu na 200m

· - złoty medal w sztafecie 4x100m

· Marek Zagroba – złoty medal w sztafecie 4x100m

· - brązowy medal w biegu na 200m

· Agnieszka Nieścier – złoty medal w biegu na 400m

· - złoty medal w biegu na 800m

· Agnieszka Grygiełko – srebrny medal w biegu na 400m

· - srebrny medal w biegu na 800m

· Jarosław Korycki – srebrny medal w biegu na 1500m

· - brązowy medal w biegu na 800m

· Radosław Głębocki – srebrny medal w skoku wzwyż

W rywalizacji drużynowej Politechnik drużyna mężczyzn zajęła IV miejsce

VIII. 1994 r. – Międzynarodowe Akademickie Mistrzostwa Polski w Białej Podlaskiej

· Krzysztof Konopko – srebrny medal w biegu na 400m

· - brązowy medal w biegu na 200m

W rywalizacji drużynowej drużyna męska naszej uczelni zajęła II miejsce za Politechniką Warszawską

IX. 1995 r. – Mistrzostwa Polski Politechnik w Białymstoku

· Artur Jurski – złoty medal w skoku w dal

· - brązowy medal w biegu na 200m

· Agnieszka Butkiewicz – złoty medal w biegu na 400m

· Krzysztof Konopko – srebrny medal w biegu na 200m

· - srebrny medal w biegu na 400m

· Ewelina Dudziak – srebrny medal w biegu na 800m

· Dariusz Golonko – srebrny medal w skoku wzwyż

X. 1996 r. – Międzynarodowe Akademickie Mistrzostwa polski we Wrocławiu

· Krzysztof Konopko – srebrny medal w biegu na 400 m (przegrał tylko z Niemcem)

· - brązowy medal w biegu na 200m

· Artur Jurski – srebrny medal w biegu na 200m – 21.86 – rekord Okręgu Białostockiego (przegrał tylko z Niemcem)

XI. 1997 r. – Mistrzostwa Polski Politechnik w Poznaniu

· Krzysztof Konopko – złoty medal w biegu na 400m

· - srebrny medal w biegu na 200m

· Agnieszka Butkiewicz – złoty medal w biegu na 400m

· Dariusz Golonko – złoty medal w skoku wzwyż

· Urszula Kalinowska – srebrny medal w biegu na 800m

W rywalizacji zespołowej drużyna kobiet zajęła V miejsce.

XII. 1999 r. – Mistrzostwa Polski Politechnik w Krakowie

· Robert Kraszewski – srebrny medal w biegu na 200m

· Andrzej Skórski – brązowy medal w skoku wzwyż

· Robert Kraszewski – brązowy medal w sztafecie 4x100m

· Maciej Plesiewicz - brązowy medal w sztafecie 4x100m

· Adam Dawidziuk - brązowy medal w sztafecie 4x100m

· Krzysztof Konopko – brązowy medal w sztafecie 4x100m

XIII. 2000 r. – Mistrzostwa Polski Politechnik w biegach przełajowych w Krakowie

· V miejsce drużyny kobiet

XIV. 2001 r. – Mistrzostwa Polski Politechnik we Wrocławiu

· Wojciech Niczyporuk – złoty medal na 100m

· - złoty medal w sztafecie 4x100m

· - srebrny medal na 200m

· Artur Niedźwiecki - złoty medal w sztafecie 4x100m

· - brązowy medal w biegu na 200m

· Julia Buchniak – srebrny medal w pchnięciu kulą

· Sylwester Hryniewicki – brązowy medal na 3000m

· Marcin Stachelek - złoty medal w sztafecie 4x100m

· Maciej Plesiewicz - złoty medal w sztafecie 4x100m

W rywalizacji zespołowej drużyna mężczyzn zajęła V miejsce

XV. 2002 r. – Akademickie Mistrzostwa Polski w Krakowie

· Artur Chętnik – brązowy medal w pchnięciu kulą