MISTRZOSTWA POLSKI POLITECHNIK W PŁYWANIU POZNAŃ 2006

MISTRZOSTWA POLSKI POLITECHNIK W PŁYWANIU POZNAŃ 8-9.04.2006 R.
 
„Z tarczą” wrócili z Poznania pływacy Politechniki Białostockiej gdzie w dniach
8-9.04.2006 r. reprezentowali naszą Uczelnię podczas Mistrzostw Polski Politechnik w Pływaniu. Pięcioosobowa drużyna kobiet oraz trzynastoosobowa mężczyzn reprezentująca środowisko białostockie gdzie funkcjonuje jeden klub pływacki z powodzeniem walczyły o jak najwyższe miejsca z zawodnikami takich potężnych środowisk jak Warszawa (22 kluby pływackie), Śląsk (20), Wrocław (14), Poznań (12), Gdańsk (8)czy Kraków(7).
Rewelacyjne wyniki osiągnęła Katarzyna Matejczyk, która w pierwszym dniu zdobyła srebrny medal na 100 m , a w drugim złoty na 50 m stylem dowolnym. Brązowe medale zdobyli również Konrad Muraszkiewicz na 50 m stylem klasycznym, Tomasz Minko na 50 m stylem grzbietowym oraz sztafeta 4x50 m stylem dowolnym w składzie: Łukasz Rybołowicz, Radosław Błachno, Tomasz Minko i Kamil Goss.
W opinii trenera Sławomira Szczerbińskiego występ reprezentacji Politechniki Białostockiej należy ocenić na piątkę. Do już wymienionych wyników trzeba dodać czwarte miejsce sztafety kobiet na 4x50 m stylem dowolnym w składzie Emilia Kaniak, Anna Wierzbicka, Karolina Rybek, Katarzyna Matejczyk, również czwarte miejsce Konrada Muraszkiewicza na 100 m stylem klasycznym, piąte drugiej sztafety mężczyzn na 50 m stylem dowolnym w składzie Wiktor Jakubowski, Robert Zubrycki, Rafał Lach i Konrad Muraszkiewicz, oraz szóste Tomasza Minko na 100 m stylem grzbietowym. Efektem osiąganięcia wartościowych rezultatów przez naszych zawodników był wynik końcowy w klasyfikacji drużynowej w której Politechnika Białostocka zajęła wysokie piąte mejsce w gronie jedenastu startujących Uczelni. Należy dodać, że zgodnie z obowiązującą formułą zawodów uczelnie mogły wystawić nieograniczoną ilość zawodników, co uniemożliwiło walkę naszej skromnej reprezentacji o wyższe miejsce w klasyfikacji drużynowej z Uczelniami które przyjechały w składach od trzydziestu do sześćdziesięciu zawodników.
 
Miejsca zawodników Politechniki Białostockiej.
KOBIETY                                                     MĘŻCZYŹNI
100 m stylem dowolnym                               100 m stylem dowolnym
2. Matejczyk Katarzyna            1:06,13         7. Rybołowicz Łukasz                       57,22
16. Rybek Karolina                   1:18,87         12. Goss Kamil                                  59,11
                                                                       16. Zubrzycki Robert                    1:01,05
                                                                       36. Zalewski Grzegorz                 1:07,48
                                                                       41. Muraszkiewicz Marcin             1:08,61
 
100 m stylem grzbietowym                           100 m stylem klasycznym
7. Kaniak Emilia                      1:21,20          4. Muraszkiewicz Konrad              1:11,04
8. Wierzbicka Anna                 1:22,85         18. Błachno Radosław                   1:18,32
                                                                       24. Grabowski Łukasz                1:21,57
 
Sztafeta 4x50 m stylem dowolnym               50 m stylem motylkowym
4. Politechnika Białostocka    2:09,36           9. Goroszkiewicz Karol                     28,34
                                                                       13. Jakubowski Wiktor                   29,38
 
50 m stylem dowolnym                                 100 m stylem grzbietowym
1. Matejczyk Katarzyna             29,88           6. Minko Tomasz                         1:04,26
8. Rybek Karolina                      33,94           22. Lach Rafał                             1:12,51
 
 
50 m stylem klasycznym                               4x50 m stylem dowolnym
15. Starościak Małgorzata         45,50           3. Politechnika Białostocka I        1:41,91
                                                                       5. Politechnika Białostocka II      1:45,20
50 m stylem grzbietowym                                  4x50 m stylem zmiennym
7. Kaniak Emilia                       37,29                 14. Politechnika Białostocka     2:08,81
8. Wierzbicka Anna                  37,49
                                                                            50 m stylem dowolnym
                                                                            6. Goss Kamil                          25,68
                                                                            7. Rybołowicz Łukasz              25,96
                                                                            23. Zubrycki Robert                 27,41
                                                                            25. Zalewski Grzegorz            27,55
                                                                            37. Muraszkiewicz Marcin        28,92
                                                                           
                                                                            50 m stylem klasycznym
                                                                             3. Muraszkiewicz Konrad       32,34
                                                                            9. Błachno Radosław              34,63
                                                                            18. Grabowski Łukasz            36,49
 
                                                                             50 m stylem grzbietowym
                                                                             3. Minko Tomasz                    29,25
                                                                            17. Lach Rafał                         32,40
                                                                            100 m stylem zmiennym
                                                                            12. Goroszkiewicz Karol       1:08,36
                                                                            19. Jakubowski Wiktor         1:10,37
 
Klasyfikacja końcowa kobiet                            Klasyfikacja końcowa mężczyzn
1. Politechnika Gdańska                                    1. Politechnika Warszawska
2. Politechnika Warszawska                              2. Politechnika Poznańska
3. Politechnika Wrocławska                              3. Politechnika Śląska
4. Politechnika Śląska                                       4. Politechnika Wrocławska
5. Politechnika Łódzka                                      5. Politechnika Białostocka
6. Politechnika Poznańska                                6. Politechnika Gdańska
7. Politechnika Krakowska                               7. AGH Kraków
8. Politechnika Białostocka                            8. Politechnika Łódzka
9. Politechnika Opolska                                    9. Politechnika Szczecińska
10. AGH Kraków                                              10. Politechnika Opolska
                                                                          11. Politechnika Krakowska