Osiągnięcia 1999–2004

ROK 1999.
I. Udział w Mistrzostwach Polski Politechnik.
1. Piłka nożna 5 miejsce.
2. Brydż sportowy 11 miejsce.
3. Judo mężczyzn 11 miejsce.
4. Karate 4 miejsce.
5. Lekkoatletyka kobiet 12 miejsce.
6. Lekkoatletyka mężczyzn 7 miejsce.
·        Indywidualnie: Robert Kraszewski – srebrny medal w biegu na 200 m,
·        Andrzej Skórski – brązowy medal w skoku wzwyż,
·        Robert Kraszewski – brązowy medal w sztafecie 4x100 m,
·        Maciej Plesiewicz – brązowy medal w sztafecie 4x100 m,
·        Adam Dawidziuk – brązowy medal w sztafecie 4x 100 m,
·        Krzysztof Konopko – brązowy medal w sztafecie 4x100 m.
Trener: mgr Andrzej Kukliński.
7. Siatkówka plażowa kobiet 2 miejsce.
·        Drużyna w składzie: Emilia Wojtasik, Agnieszka Radulska.
Trener: mgr Stanisław Piątkowski.
8. Siatkówka plażowa mężczyzn 9 miejsce.
9. Szachy 9 miejsce.
10. Żeglarstwo 8 miejsce.
11. Koszykówka kobiet 2 miejsce.
·        Drużyna w składzie: Julita Panfil, Urszula Piwowarczyk, Joanna Szejnoga, Anna Andruszkiewicz, Magdalena Leszczyńska, Agnieszka Kowalczuk, Anna Michalczuk, Elwira Pietraszewicz, Joanna Muszyńska, Iwona Krakówka, Monika Kretowicz, Aneta Wardzińska.
Trener: mgr Stanisław Fiłończuk.
12. Koszykówka mężczyzn 15 miejsce.
13. Tenis stołowy kobiet 7 miejsce.
14. Tenis stołowy mężczyzn 15 miejsce.
II. Organizacja imprez sportowych w ramach Obchodów 50-lecia PB.
1.     Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta m. Białegostoku.
2.     Międzywydziałowe Mistrzostwa I-go Roku w Koszykówce o Puchar Przewodniczącego Komitetu Obchodów 50-lecia PB.
3.     Międzywydziałowe Mistrzostwa PB w Piłce Siatkowej.
4.     Międzywydziałowe Mistrzostwa PB w Piłce Nożnej.
5.     Bieg przełajowy studentów PB.
6.     Turniej Brydża Sportowego.
7.     Turniej Piłki Siatkowej Absolwenci PB – Reprezentacja Uczelni.
8.     Halowy Międzyuczelniany Turniej Piłki Nożnej o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego.
9.     Mecz Koszykówki Absolwenci PB – Reprezentacja Uczelni.
10. Mecz Piłki Nożnej Absolwenci PB – Studenci PB.
ROK 2000.
I. Udział w Mistrzostwach Polski Politechnik.
1. Biegi Przełajowe kobiet 6 miejsce.
2. Biegi Przełajowe mężczyzn 11 miejsce.
3. Brydż Sportowy 2 miejsce.
·        Drużyna w składzie: Krzyszto Kotorowicz, Przemysław Janiszewski, Norbert Iwanowicz, Grzegorz Konopko, Marek Skorski.
4. Ergometr Wioślarski 2 miejsce.
·        Drużyna w składzie: Joanna Baj, Aneta Pilachowska, Anna Krupicz, Ireneusz Maksymiuk, Grzegorz Szmurło, Marcin Suchocki, Piotr Kozioł, Dariusz Pieńkowski.
Trener: mgr Witold Głuszuk.
5. Jeździectwo 6 miejsce.
6. Kolarstwo Górskie 2 miejsce.
·        Drużyna w składzie:Cezary Mirończuk, Mariusz Korolczuk, Paweł Adamski.
Trener: mgr Wojciech Kruszyński.
7. Futsal 6 miejsce.
8. Piłka Siatkowa kobiet 12 miejsce.
9. Street Basket kobiet 1 miejsce.
·        Drużyna w składzie:Joanna Szejnoga, Julita Panfil, Urszula Piwowarczyk, Anna Andruszkiewicz, Joanna Muszyńska.
Trener: mgr Stanisław Fiłończuk.
10. Street Basket mężczyzn 12 miejsce.
11. Taekwondo WTF 2 miejsce.
12. Pływanie kobiet 10 miejsce.
13. Pływanie mężczyzn 11 miejsce.
14. Trójbój Siłowy 4 miejsce.
15. Wspinaczka Sportowa 9 miejsce.
16. Żeglarstwo 8 miejsce.
W edycji 1998 / 2000 r Mistrzostw Polski Szkół Wyższych Politechnika Białostocka zajęła siódme miejsce w klasyfikacji drużynowej.
ROK 2001.
I. Udział w Mistrzostwach Polski Politechnik.
1. Badminton 10 miejsce.
2. Brydż 1 miejsce.
·        Drużyna w składzie: Krzysztof Kotorowicz, Przemysław Janiszewski, Norbert Iwanowicz, Grzegorz Konopko, Marek Skorski.
3. Judo kobiet 4 miejsce.
4. Judo mężczyzn 12 miejsce.
5. Karate shotokan 4 miejsce.
6. Koszykówka kobiet 5 miejsce.
7. Lekkoatletyka kobiet 8 miejsce.
·        Indywidualnie: Julia Buchniak – srebrny medal w pchnięciu kulą.
Trener: mgr Andrzej Kukliński.
8. Lekkoatletyka mężczyzn 5 miejsce.
·        Indywidualnie: Wojciech Niczyporuk – złoty medal na 100 m ,złoty medal w sztafecie 4 x 100 m, srebrny medal na 200 m. Artur Niedźwiecki – złoty medal w sztafecie 4x100m, brązowy medal w biegu na 200 m, Sylweser Hryniewicki – brązowy medal wna 3000 m, Marcin Stachelek – złoty medal w sztafecie 4x100 m, Maciej Plesiewicz – złoty medal w sztafecie 4x100m.
Trener: mgr Andrzej Kukliński.
9. Siatkówka Plażowa kobiet 10 miejsce.
10. Siatkówka Plażowa mężczyzn 14 mejsce.
11. Szachy 10 miejsce.
12. Tenis Stołowy kobiet 9 miejsce.
13. Tenis Stołowy mężczyzn 9 miejsce.
14. Piłka nożna 4 miejsce.
 
ROK 2002
I. Udział w Mistrzostwach Polski Politechnik.
1. Biegi Przełajowe mężczyzn 11 miejsce.
2. Ergometr Wioślarski 3 miejsce.
·        Drużyna w składzie: Grzegorz Szmurło, Marcin Suchocki, Ireneusz Maksymiuk, Dariusz Pieńkowski, Adam Niewiński, Grzegorz Janukiewicz, Magdalena Cieślik,Agnieszka Dąbrowska, Barbara Homlal, Anna Krupicz.
Trener: mgr Andrzej Kukliński.
3. Futsal 8 miejsce.
4. Kolarstwo Górskie kobiet 6 miejsce.
5. Kolarstwo Górskie mężczyzn 2 miejsce.
·        Drużyna w składzie: Sebastian Gołaszewski , Mariusz Korolczuk, Paweł Adamski, Tomasz Breś, Cezary Mirończuk,
Trener: mgr Wojciech Kruszyński.
6. Pływanie kobiet 3 miejsce.
·        Indywidualnie: Katarzyna Matejczyk - brązowy medal na 100 m stylem dowolnym.
Trener: mgr Sławomir Szczerbiński.
7. Pływanie mężczyzn 3 miejsce.
·        Indywidualnie Konrad Muraszkiewicz - srebrny medal na 50 m stylem klasycznym Marcin Mancewicz - brązowy medal na 100 m stylem dowolnym.
Trener: Slawomir Szczerbiński.
8. Streetbasket kobiet 9 miejsce.
9. Streetbasket mężczyzn 7 miejsce.
10. Wspinaczka sportowa 7 miejsce.
11. Trójbój siłowy 3 mijsce.
·        Indywidualnie: Jacek Stasieluk – brązowy medal w wadze do 56 kg,
·        Stefan Timoszuk – brązowy medal w wadze do 60 kg,
·        Erwin Dobrzyński – złoty medal w wadze do 67,5 kg,
·        Marcin Lenarciak – złoty medal w wadze do 125 kg.
Trener: Bogdan Pietrzykowski.
 
W edycji 2000 / 2002 r Mistrzostw Polski Szkół Wyższych Politechnika Białostocka w klasyfikacji drużynowej zajęła 10 miejsce.
 
ROK 2003.
I. Udział w Mistrzostwach Polski Politechnik.
1. Brydż 6 miejsce.
2. Judo kobiet 5 miejsce.
3. Judo mężczyzn 8 miejsce.
·        Indywidualnie: Paweł Chomicki medal brązowy.
4. Lekkoatletyka kobiet 4 miejsce.
·        Indywidualnie:
·        Magdalena Siemion – złoty medal na 100 m, srebrny - 200 m, srebrny 4x100 m,
·        Izabela Olszewska – srebrny medal kula, brązowy dysk,
·        Małgorzata Czyż – srebrny medal 4x100m,
·        Jolanta Kuklo – srebrny medal na 4x100 m,
·        Joanna Czyżewska – srebrny medal w sztafecie 4x100 m.
Trener: mgr Andrzej Kukliński.
5. Lekkoatletyka mężczyzn 1 miejsce.
·        Indywidualnie:
·        Wojciech Niczyporuk – srebrny medal na 100 m,brązowy medal na 200m, brązowy medal na 4x100m.
·        Paweł Świderski – srebrny medal w dal,srebrny w trójskoku, brązowy 4 x 100m.
·        Kamil Gryniewicz – złoty medal w trójskoku, brązowy 4 x 100m
·        Marcin Stachelek – brązowy 4x100m,
·        Artur Chętnik – złoty medal w kuli,
·        Krzyszto Krzywosz – złoty Medal w dysku, brązowy w kuli.
Trener: mgr Andrzej Kukliński.
6. Narciarstwo alpejskie mężczyzn 12 miejsce.
7. Siatkówka plażowa kobiet 12 miejsce.
8. Siatkówka plażowa mężczyzn 7 miejsce.
9. Tenis stołowy kobiet 6 miejsce.
10.Tenis stołowy mężczyzn 9 miejsce.
 
ROK 2004.
I. Udział w Mistrzostwach Polski Politechnik.
1. Biegi Przełajowe kobiet 6 miejsce.
2. Biegi Przełajowe mężczyzn 10 miejsce.
3. Kolarstwo Górskie mężczyzn 10 miejsce.
4. Pływanie kobiet 4 miejsce.
·        Indywidualnie Katarzyna Matejczyk srebrny medal na 50 m i brązowy na 100 m stylem dowolnym.
Trener: mgr Sławomir Szczerbiński.
5. Pływanie mężczyzn 4 miejsce.
·        Indywidualnie: Kamil Goss, Łukasz Rybołowicz, Radosław Błachno, Karol Goroszkiewicz – złoty medal w sztafecie 4X50 m stylem dowolnym, Konrad Muraszkiewicz – brązowy medal na 50 m stylem klasycznym.
Trener: mgr Sławomir Szczerbiński.
6. Trójbój Siłowy 4 miejsce.
·        Indywidualnie: Marcin Lenarciak – złoty medal w kat. do 125 kg.
·        Jakub Olechnowicz – brązowy medal w kat. do 100 kg.
·        Jacek Stasieluk srebrny medal w kat. do 60 kg.
·        Piotr Czyżewski – srebrny medal w kat. do 56 kg.
Trener: mgr Romuald Łukowski.
W edycji 2003/2004 Mistrzostw Polski Szkół Wyższych
Politechnika Białostocka zajęła 11 miejsce w klasyfikacji drużynowej.
 
Bazę lokalową stanowiły obiekty Politechniki Białostockiej:
1.     Sala gier.
2.     Salka do aerobiku.
3.     Salka do tenisa stołowego.
4.     Dwie siłownie.
5.     Boisko do piłki nożnej.
6.     Korty tenisowe.
Poza tym wynajmowaliśmy następujące obiekty:
1.     Basen MOSiR przy ul. Włókienniczej.
2.     Halę Akademii Medycznej.
3.     Salę w Liceum Ogólnokształcącym nr 4.
4.     Salę w Szkole Podstawowej nr 34.